• Adres:1537. Sok. No:11 Ostim / ANKARA

Fabrika Isıtma Sistemleri

Fabrika binaları genel itibariyle; geniş, yüksek tavanlı, kısmen izolasyonu zayıf, çok kapılı/pencereli ve hava değişim katsayısı yüksek binalardır.

Bu tip binaları ısıtmak yüksek kurulu güçler gerektirmektedir. Klasik konveksiyonel ısıtma sistemleri (hava apareyleri, radyatörler vb.) ile bu mahaller verimli şekilde ısıtılamazlar.

Bu tip binalarda “ısınan havanın yükselmesi” prensibinden en az etkilenen ve “ışınım” yoluyla ısıtan cihazların (radyant ısıtıcıların) kullanılması genel olarak en verimli, en pratik ve en doğru çözüm yoludur.

Daha düşük tavan yüksekliklerinde ve hava değişim katsayısının nispeten düşük olduğu fabrikalarda veya radyant özellikli cihazların herhangi bir sebeple kullanılamadığı mahallerde ise sıcak havayı aşağı seviyelerde baskılayabilen, hava apareyleri ve radyatörlerde olduğu gibi kazan, boru hattı, pompa, eşanjör gibi enerji ve işletme kayıplarının yaşanmadığı doğrudan gaz (doğalgaz, LPG vb.) yakmalı “sıcak hava üreteçleri” nin kullanılması en verimli ve en doğru çözüm olacaktır.

Sistem seçimi ve dizaynında; binanın mimari durumu, tavan yüksekliği, kapı sayısı, kapı büyüklüğü ve açılıp-kapanma sıklığı, vinç/kreyn durumu ve konumu, içeride bulunan eşyanın, makinanın, hammaddenin / yarı mamulün ve üretilecek ürünün durumu ve niteliği vb. gibi özellikleri de dikkate almak gerekir.

Sistemlerimiz opsiyonel olarak; “uzaktan kumanda modülleri”, “özel tasarlanmış sıcaklık ve ışınım algılama sensörleri”, “programlanabilir ve şifrelenebilir otomasyon panoları”, “bilgisayar ve scada uyumlu panolar” gibi ekipman ve aksesuarlar ile desteklenerek ihtiyaçların tam olarak karşılanması hedeflenmektedir.

Farklı durumlar, ihtiyaç ve talepler için farklı çözümler geliştirmek elbette mümkündür.

AYSAN ISI SİSTEMLERİ olarak sizlere sunduğumuz “ücretsiz keşif ve teklif” imkanı ile en doğru çözüme en uygun maliyetle (ULAŞIN).

Hotline
0312 395 02 02