• Adres:1537. Sok. No:11 Ostim / ANKARA

Cami & İbadethane Isıtma Sistemleri

Cami & İbadethane binaları genel olarak; yüksek tavanlı, kısmen izolasyonu zayıf, geniş dış cephelere sahip dolayısıyla ısı kaybının oldukça yüksek olduğu mekanlardır.  Özellikle camilerin kullanım saat - sürelerinin ve kullanıcı sayısının değişkenliği ortamı kısa sürede rejime sokabilecek, rejime sokamasa bile kısa sürede “hissedilir sıcaklık” oluşturabilecek sistemlerin kullanılmasını gerekli kılmaktadır. Aksi takdirde klasik (yerden ısıtma, radyatör vb.) sistemlerin rejime girme süreleri oldukça yüksek olduğundan, bu sistemler ciddi enerji kayıplarına ve yüksek enerji maliyetlerine yol açmaktadır.


Bu tip bina ve mekanlarda, mekanın genel durumu ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak; başta “seramik plakalı radyant ısıtıcılar” olmak üzere “sıcak hava üreteçleri” ve “borulu radyant ısıtıcıların” tercih edilmesi genel olarak; ilk yatırım maliyeti ve enerji maliyeti açısından en doğru çözüm olacaktır. Doğru bir projelendirme ve yerleşim planı ile estetik kaygıların da ortadan kaldırılması mümkündür.


Sistem seçimi ve dizaynında; binanın mimari durumu, tavan yüksekliği, binanın genel yapı niteliği vb. gibi özellikleri de dikkate almak gerekir.


Sistemlerimiz opsiyonel olarak; “uzaktan kumanda modülleri”, “özel tasarlanmış sıcaklık ve ışınım algılama sensörleri”, “programlanabilir ve şifrelenebilir otomasyon panoları”, “bilgisayar ve scada uyumlu panolar” gibi ekipman ve aksesuarlar ile desteklenerek ihtiyaçların tam olarak karşılanması hedeflenmektedir.


Farklı durumlar, ihtiyaç ve talepler için farklı çözümler geliştirmek elbette mümkündür.


AYSAN ISI SİSTEMLERİ olarak sizlere sunduğumuz “ücretsiz keşif ve teklif” imkanı ile en doğru çözüme en uygun maliyetle (ULAŞIN). 

Hotline
0312 395 02 02